top of page

Group

Public·24 members

((СПОРТ ТВ!)) ВО ЖИВО: Струга Бреидаблик 24 август 2023


Струга ТЛ во плеј-офот го чека двомеч со исландски Бреидаблик, кој испадна од Лигата на Европа од Зрински Мостар, иако го совлада на свој терен со 1-0. Сепак, ...
mk | 24 Авг, 2023 12:00 | веќе виденаПожар во возило на стариот пат Охрид-СтругаОхрид, 22. август 2023 (ИНПРЕС) – Утрово избувна пожар во возило на стариот пат Охрид-Струга. До овој момент нема потврдени информации за причините кои довеле... сите 2 | ИнПрес | 24 Авг, 2023 11:42 | веќе виденаИгор Стојчевски ќе му суди на Жалгирис, Марковиќ патува за ФранцијаМладиот македонски судија, интернационалецот Игор Стојчевски, кој чекор по чекор се пробива на меѓународната сцена, од страна на Судиската комисија на УЕФА е... сите 2 | Екипа | 24 Авг, 2023 11:24 | веќе виденаБрановите на Големата вода го заплискуваат брегот на сегашноста(Осумдесет и седум години од раѓањето на Живко Чинго и половина век од појавувањето на романот „Големата вода“) „Развивајќи ги своите раскажувачки способности,... сите 2 | Нова Македонија | 24 Авг, 2023 10:36 | веќе видена„Ветар Параклет“ - смостојна изложба на Димитрие Дурацовски во Чифте амамНа први септември во 20 часот во Чифте амам ќе биде отворена изложбата на Димитрие Дурацовски, уметник во доменот на ликовното творештво и пишаниот збор....


сите 31 | Нова Македонија | 24 Авг, 2023 14:32 | веќе виденаТешко повреден мотоциклист, излетал од патот Кичево – СтругаВчера попладне, во 13 часот, во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Кичево – Струга, во близина на Ново Село, 41-годишниот А. А. од Куманово,... сите 7 | Макфакс | 24 Авг, 2023 14:21 | веќе виденаИнспекции ја тресат струшката Итна помош за тимот што застана на кафе додека пациентот лежеше во... Вонредниот инспекциски надзор на Службата за итна медицинска помош во Струга од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) почнал вчера, извести... сите 27 | Кармин | 24 Авг, 2023 14:20 | веќе виденаСостојба на патиштатаСОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози.


СВР Охрид денеска соопшти дека... mk | 24 Авг, 2023 12:15 | веќе виденаСтруга ТЛ го прави првиот чекор кон групите во Лигата на КонференцииСтруга ТЛ од 17 часот денеска против исландски Бреидаблик, го прави првиот чекор кон уште еден историски успех на македонскиот фудбал и пласман во групите во... сите 91 | Екипа | 24 Авг, 2023 12:06 | веќе виденаРК Алкалоид закажа контролни натпревари во Хрватска и СловенијаРакометниот клуб Алкалоид ја почнува последната фаза од подготовките пред претстојната сезона во македонската Суперлига и во Европската лига на ЕХФ. Составот... сите 36 | Слободен Печат | 24 Авг, 2023 12:05 | веќе виденаОпозицијата во струшкиот Совет преку декларација се оградува од работењето на Рамиз Мерко, СДСМ и... Советниците од опозицијата во Советот на Општина Струга на денешната седница побараа да биде ставена на дневен ред декларацијата поднесена од Алијанса на... сите 5 | Makpress.


Time limits and T&Cs apply. 18+ Hasta $3, 000 en apuestas gratis Para clientes nuevos en bet365. Ingreso mínimo de $100. Las apuestas gratis se pagarán como créditos de apuesta. Se liberarán sus créditos de apuesta cuando se determinen sus apuestas válidas. Se aplican cuotas mínimas, exclusiones de apuestas y métodos de pago. Las ganancias no incluyen el importe de los créditos de apuesta. Se aplican límites de tiempo y condiciones. 18+ 300% deposit bonus Hasta $30 en créditos de apuesta para nuevos clientes Ingreso mínimo: $5.


ВИДЕО: Како Струга ТЛ го мина Есперанж? Се пред 6 дена — Струга ТЛ и покрај поразот од Есперанж синоќа, успеа да избори Следното коло Струга ТЛ ќе игра против Бреидаблик, за пласман во


[[тв во живо-]] Будуќност Струга пренос 1 август 2023 [тв во живо-]] Будуќност Струга пренос 1 август 2023 Шкупи се надева дека ќе majstrovská vetva SP Tre Penne/Breidablik – NK Olimpija Ľubľana/Valmiera


Struga live scores, results, fixtures, Struga v Breidablik live | Football, North Macedonia200% Welcome Bonus up to KSh 20, 000 Advertisement Gamble Responsibly. Terms & Conditions apply. 18+ 100% Μπόνους Αρχικής Κατάθεσης εως 100€ Διαθέσιμη μόνο για νέους πελάτες. Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις. 18+ Con el 1er depósito apuesta gratuita de S/50 300 RON Pariu fără Risc + 200 Rotiri Gratuite Cash Se aplică T&C. L1160657W000330.


Срамота за македонскиот фудбал: Македонија остана пред 6 дена — Според ждрепката, за влез во групната фаза, Струга ТЛ ќе игра со Бреидаблик од Исланд. Но, бидејќи Градскиот стадион е затворен од


Football, North Macedonia: Struga live scores, results, FC Struga Trim & Lum page on Flashscore.com offers livescore, results, standings and match details (goal scorers, red cards,


Para liberar los créditos, se requiere realizar apuestas del valor del ingreso válido. Se aplican cuotas mínimas y exclusiones en métodos de apuesta y pago. Los créditos no se pueden retirar. Se aplican plazos máximos y TyC. 18+ Zakład bez ryzyka do 600 PLN Warunki Zakładu Bez ryzyka opisano w Regulaminie oraz Oficjalnym Komunikacie, dostępnym na www. efortuna. pl. FORTUNA to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem. Pakiet Powitalny 1640 PLN STS posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z prawem i karany.


ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските... сите 73 | Сител | 24 Авг, 2023 13:59 | веќе виденаЗапочнува осмиот меѓународен турнир во ракомет „Миле Нешкоски“Турнирот, кој е во чест на ракометарот Миле Нешкоски, ќе се одржи во Прилеп овој викенд, од 25 до 28 август. Натпреварите ќе се одвиваат 4 дена редоследон... Канал 5 | 24 Авг, 2023 13:59 | веќе виденаЛауреатот на „Златен венец“ Влада Урошевиќ засади дрво во Паркот на поезијатаГодинешниот лауреат на „Златен венец“, македонскиот поет Влада Урошевиќ денеска засади дрво во Паркот на поезијата, со што неофицијално се означи почетокот на...


Struga v Breidablik LIVE 24. 8. 2023 | Football Follow Struga v Breidablik 24. 8. 2023 live - livescore, H2H stats, latest results and more information on


Мин. депозит 10 лв. Бонусът за Залози е достъпен за използване след уреждането на залози на стойност на квалифициращия депозит. Важат изисквания за минимални коефициенти и изключения за залози и методи за плащане. Печалбите изключват заложената сума в Бонус за Залози. Важат срокове и условия. Необходима е регистрация. 18+ UNIBET - Sportsbook: click for details T&Cs apply. 19+ Bet £10 & Get £30 in Free Bets For new customers at bet365. Min deposit requirement. Free Bets are paid as Bet Credits and are available for use upon settlement of bets to value of qualifying deposit. 18+ ¡Llévate hasta $200mil con tu primer depósito en Wplay.


Граѓаните тешко ја преживуваат скапотијата, а огромни главоболки им предизвикуваат високите цени на овошјето и на зеленчукот на пазарите и во супермаркетите.... Економски | 24 Авг, 2023 14:43 | веќе виденаСе намалува бројот на првачиња во Струга, годинава запишани 50-тина помалку од ланиБројот на првачиња во струшките основни училишта опаѓа. Само ова година запишани се 50-тина помалку од лани, покажуваат податоците на Општина Струга. Според... сите 6 | Makpress. mk | 24 Авг, 2023 14:43 | веќе виденаДепонијата кај Чегране чади втор ден, Ангелов најави активности за затрупувањеДепонијата кај Чегране чади втор ден, а инспектори на Државниот инспекторат извршија увид. Во тек е увид од страна на екипа на МВР. Претседателот на ЦУК,... сите 3 | Кармин | 24 Авг, 2023 14:37 | веќе виденаИзгаснати и преостанатите три пожари кои беа активниТрите пожари кои беа активни на територијата на државата и со кои од вчера се бореа пожарникарите се изгаснати, информираа денеска претпладне од Центарот за...


co! *Aplican TyC New Customer offer 100% Match up to R1000! 100% First Deposit Offer up to TSh 100, 000 in Free Bets Open an account with bet365 and bet on a huge range of markets Join bet365 and get a Bet Credit Bonus! See more at bet365. org Do €25 stavnega kredita pri bet365 Minimalni vložek €5 in zgolj enkratno pokitje z izplačano stavo, pa bo kredit na voljo.


Денеска започнува 51 издание на Струшкиот ракометен 16.8.2023 — Со пресметка помеѓу домаќинот Струга и повеќекратниот освојувач на пехарот Вардар денеска започнува 51-виот по ред Меѓународен турнир


сите 25 | Слободен Печат | 24 Авг, 2023 13:41 | веќе видена#MeKryeministrinДали е премногу по 22 години од Охридскиот рамковен договор и неколку години откако е прогласен за спроведен да се очекува лојалност кон Македонија?... Нова Македонија | 24 Авг, 2023 12:26 | веќе виденаПриведен жител на Вевчани кој со пушка пукал во домашни миленичињаШеесет и седум годишен вевчанец синоќа бил приведен во полиција поради пукање со воздушна пушка кон кучиња, домашни миленици.


Бреидаблик стои на патот на Струга кон групите во Бреидаблик е последната пречка за Струга на патот кон испишување нова историја и влез во групите во третото по квалитет УЕФА


  • About

    Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

    Group Page: Groups_SingleGroup
    bottom of page